Najlepsze praktyki dotyczące długotrwałej przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu

Świat doświadczył drastycznej zmiany w przestrzeni życiowej. Przejście od tradycyjnego do nowoczesnego życia było ogromne. Oznacza to jednak również, że wytwarzanych jest dużo odpadów, w wyniku czego zostaje nam mniej miejsca do życia. W związku z tym długoterminowe przestrzenie do życia na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie przestrzeni na zewnątrz dla członków ich rodzin. Przykładem może być kompleks mieszkaniowy w Denver, gdzie założyli własny ogród z uprawianymi w nim drzewami owocowymi, warzywami i ziołami. Pomaga im to zaoszczędzić na rachunkach za artykuły spożywcze i zmniejsza ich ślad węglowy.

Przestrzeń życiowa - jak zorganizować ją zgodnie z potrzebami całej rodziny

Długoterminowe przestrzenie do życia na zewnątrz mogą być również postrzegane jako praktyki zielonego budownictwa, ponieważ pozwalają ludziom uprawiać własną żywność, co pomaga zmniejszyć ilość Najlepsze praktyki dotyczące długoterminowych przestrzeni życiowych na zewnątrz to:

- Poznaj swój klimat i zasoby naturalne, aby stworzyć zrównoważony i zdrowy dom.

- Planuj z wyprzedzeniem i upewnij się, że masz odpowiednie zasoby do utrzymania domu.

- Stwórz dom, który jest jednocześnie wygodny i piękny.

- Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca dla gości, zwierząt i zajęć.

- W miarę możliwości używaj naturalnych materiałów podczas budowy schronienia lub przestrzeni mieszkalnej.

- Rozważ potrzeby członków rodziny o specjalnych potrzebach, takich jak dzieci, seniorzy lub osoby niepełnosprawne.

Dziś żyjemy w świecie, w którym jesteśmy stale połączeni z naszymi urządzeniami cyfrowymi. Musimy być online i być zawsze w ruchu. Ważne jest, aby przestrzeń życiowa na zewnątrz była nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna.

Aby pomóc Ci stworzyć idealną przestrzeń życiową na zewnątrz, oto kilka najlepszych praktyk dotyczących długoterminowych przestrzeni życiowych na zewnątrz:

- Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb i pragnień. Jak ma wyglądać Twoja przestrzeń życiowa na zewnątrz? Jaki rodzaj zajęć będziesz wykonywać? Jakiego rodzaju mebli potrzebujesz? Ile czasu chcesz każdego dnia spędzać na zewnątrz?

- Następnie ważne jest, aby zastanowić się, jakie czynniki mogą przyczynić się do komfortowego środowiska. Należą do nich temperatura, wilgotność, natężenie światła, prędkość wiatru

Pomysły na projekt ogrodu

Najlepszą praktyką przy projektowaniu ogrodu jest stworzenie planu, który jest łatwy w utrzymaniu. Przed zakupem roślin sprawdź rozmiar i kształt swojego podwórka, aby określić, ile roślin możesz zmieścić. Rośliny powinny mieć dużo miejsca, ponieważ pozwala im to rosnąć. Im więcej mają miejsca, tym będą zdrowsi.

O Autorze